Products list Handmaiden

Podobno rynek dziewiarstwa ręcznego to rynek kobiet. Podobno kobiety bywają nieczułe na piękno samochodów ( no chyba, że mowa o kolorze).
Niemniej włóczki HandMaiden są jak Bentleye.
Luksus, najwyższa jakość, szlachetność!

HandMaiden to stosunkowo młody producent przędzy, który kilkanaście lat temu dołączył do marki Fleece Artist z Nowej Szkocji w Kanadzie. To, co najważniejsze w opisie tych włóczek to niezwykłe, najlepsze jakościowo składy i niestandardowe wybarwienia.
HandMaiden produkuje włóczki na bazie merynosa, Blue Face Leicester, jedwabiu Swiss Mountain, moheru i kaszmiru a także innych niezwykłych dodatków, jak np. włókno wodorostów ( doskonałe do noszenia dla osób z bardzo wrażliwa skórą).

Każda przędza wybarwiana jest na indywidualne zamówienie a kolorystyka gotowych produktów jest absolutnie magiczna.
Szlachetny skład, niezwykłe każdorazowo niepowtarzalne kolory, eksponujący urodę przędzy zwój a nawet przemyślana w najdrobniejszych szczegółach banderola włóczki nie pozostawiają złudzeń. Mamy do czynienia z dziełem sztuki!

Zresztą producenci na swojej stronie podkreślają, ze „lubią o sobie myśleć jak o haute couture świata przędzy”.
To prawda, obok tych włóczek nie można przejść obojętnie! Kto raz dziergał z włóczek HandMaiden, zawsze będzie za nimi tęsknił.

Jednocześnie zauważyć należy, że obydwie marki, zarówno HandMaiden jak i Fleece Artist przykładają niezwykłą wagę nie tylko do procesu produkcji włóczki, ale i do sposobu prezentacji przędzy na stronie producenta. Internetowe strony tych marek to perfekcyjna i wyjątkowo spójna realizacja filozofii producenta.
Sprowadzanie włóczki z drugiego końca świata tu, w Europie, gdzie taką samą produkcją zajmuje się kilkaset innych firm, może się wydawać szaleństwem.

A jednak!
Warto!